Recent comments

Penn Jillette
That is creepy, tells you right there that religious people are unhinged af.

Anonymous
Please don't shoot up a school, Jesus.

Roald Dahl
Love this.

Hot Milk
hurr durr wokey librl offeded trggrd cali >B)

The Matrix Reloaded
I love this! I could totally hear his voice in my head while I typed

More

Quotes

Add a new quote

Recent quotes - Best quotes - Worst quotes -

Napoleon Hill - Pragnienie
My, którzy pragniemy gromadzenia bogactw, powinniśmy pamiętać, że prawdziwymi przywódcami tego świata zawsze były osoby, które posiadły i w praktyczny sposób wykorzystały nienamacalne, niewidzialne siły nienarodzonych możliwości i przetransformowały te siły (czy też myśli) w drapacze chmur, miasta, fabryki, samoloty, automobile i wszelkie inne formy wygody, które czynią życie przyjemniejszym.

tłumaczenie: Wanda Markowska - Demeter i kora (fragment)
Demeter-Matka, pani urodzajnych łanów i kwitną­cych sadów, płacze. Łzy gorzkie padają z jej oczu bole­snych na ziemię. Polami wśród zbóż kłosistych idzie dniem i nocą, nie znając snu ni wytchnienia, bezradosna bogini w zgrzebnej5 szacie, z kłosem poczerniałym w dłoni, i szuka swej utra­conej córki.

Andrzej Sapkowski - Sezon burz
Historia - uśmiechnął się wiedźmin - to relacja większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów.

Andrzej Sapkowski - Ostatnie życzenie
Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę. Było późne popołudnie i kramy powroźników i rymarzy były już zamknięte, a uliczka pusta. Było ciepło, a człowiek ten miał na sobie czarny płaszcz narzucony na ramiona. Zwracał uwagę.

Viktor Frankl - Człowiek w poszukiwaniu sensu
(...) Człowiekowi można odebrać wszystko z wyjątkiem jednego-ostatniej z ludzkich swobód: swobody wyboru swojego postępowania w konkretnych okolicznościach, swobody wyboru własnej drogi.

Viktor Frankl - Człowiek w poszukiwaniu sensu
Pomiędzy bodźcem i reakcją jest przestrzeń: w tej przestrzeni leży wolność i moc wyboru naszej odpowiedzi. (...) Przyjmowanie cierpienia, które nie jest konieczne, to masochizm, a nie heroizm.

Viktor Frankl - Człowiek w poszukiwaniu sensu
Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.

Radek Rak - Baśń o wężowym sercu
Powiadają, że gdy nie pomagają lekarstwa i driakwie, trzeba sięgnąć po inne sposoby, by pozbyć się bóli. Bóle bowiem wchodzą w człowieka jak żółw w krowie wymię i szukają sobie miejsca, aby się usadowić. Stary Myszka tych bóli miał sześć. Jeden szarpał, drugi kłuł, inny łupał, kolejny rwał, jeszcze inny ćmił, a ostatni uwierał i był ze wszystkich chyba najgorszy, bo choć niezbyt silny, to ani na moment nie ustawał i najmocniej uprzykrzał życie.

Zygmunt Miłoszewski - Gniew
Od jakiegoś czasu pił czarną kawę, bo wydawało mu się to bardziej męskie. Czuł się dobrze przy kasie. Czuł się rewelacyjnie przy ekspresie. Czuł się wspaniale, maszerując z kubkiem do stolika, nigdy nie nakrywał kawy wieczkiem, niech wszyscy wiedzą, że prawdziwi twardziele nie wstydzą się swojego wyboru. Przy stoliku czuł się podle, ponieważ nienawidził smaku czarnej kawy, po dwóch łykach kręciło go w żołądku, a w ustach pojawiał się kwaśny smak. Ale co miał zrobić? Wrócić po śmietankę?

Ziemowit Szczerek - Międzymorze
Skorupy, tak właśnie wygląda Polska. Polska w samym swoim środku, poza odpicowaną i wielkoeuropejską Warszawą, coraz bardziej środkowoeuropejskim Krakowem, ba, nawet Kielcami, które nagle nabrały uroku, choć kraszonego polbrukiem i jakimiś paskudnymi pałaco-hotelami w centrum, jakby przeniesionymi prosto z Kosowa, ba, nawet Radomiem, który - wbrew stereotypowi - zaczął coraz bardziej nabierać kształtu i formy. Tak, to stopniowe wynurzanie się z błota i beznadziei było dziedzictwem III RP.

Wikipedia - Badania Stephena Hawkinga
Badania Hawkinga dotyczą kosmologii kwantowej, inflacji kosmologicznej, powstawania helu we wszechświatach anizotropowego Wielkiego Wybuchu, macierzy gęstości wszechświata, topologii i struktury wszechświata, wszechświatów niemowlęcych, macierzy S, splątania kwantowego i entropii, natury czasu i przestrzeni - włączając w to także strzałkę czasu, piany czasoprzestrzeni, teorii strun, supergrawitacji, euklidesowej grawitacji kwantowej, teorii grawitacji, a także fal grawitacyjnych.

Vatras - Gothic 2 - O Bogach i stworzeniu świata
Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył. Ujrzał wtedy Adanos, że w ten sposób nic nie może istnieć na świecie - ani jasność, ani mrok. Stanął więc między swymi braćmi i próbował pojednać ich między sobą, jednakże bez skutku. Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy. W miejscu tym ład i chaos współistniały w harmonii - Tak o to powstało morze. A z morza wyłonił się ląd, a na lądzie powstało wszystko to, co żywe.

Stefan Żeromski - Ludzie Bezdomni - Judym o lekarzach
Ze wszech stron, z oczu każdego chorego patrzy w nas zaraza i śmierć. Gdy zbliża się cholera, gdy wszyscy ludzie tracą rozsądek, zamykają w pośpiechu szachrajskie kramy swoje i uciekają, lekarz sam jeden idzie na przeciwko tej niedoli kraju. Wówczas widać dopiero w lustrze, czym my jesteśmy. Wówczas słuchają naszych rad, naszych zleceń, postanowień i rozkazów.

Albert Camus - Dżuma - Jean Tarrou o dżumie
Każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny. I trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka.

Violet Evergarden
Jakby to ująć... Nie jest to prawdziwa historia, mimo to przeżywam ją razem z dziewczyną, o której jest mowa. Olive. Czuję szczęście, smutek i rośnie we mnie zaniepokojenie.

Neil deGrasse Tyson - Astrofizyka dla zabieganych
Po Wielkim Wybuchu kosmos zajęty był głównie rozszerzaniem się, któremu towarzyszyło nieustanne zmniejszanie się gęstości energii wypełniającej jego przestrzeń. Z każdą minioną chwilą stawał się nieco większy, nieco chłodniejszy i nieco ciemniejszy. Tymczasem materia i energia zamieszkiwały wspólnie rodzaj mętnej zupy, w której elektrony z wolnego wybiegu nieprzerwanie i w każdym kierunku rozpraszały fotony.

Richard Dawkins - Bóg urojony
Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.

Chokebee - Zawiruje III
Jako tak to takt tako tatko tamto stadko stuka puka myka i umyka. Zamyka, przemyka strumyka strumyczek, patyczka patyczek, stoliczka stoliczek nie stukoce w karocy tarota karta. Folgi i fugi jak brudne folwarki: starocia te w mowie leniwie niechciane jak fraszki zapchane w matury i rury. Na tablicy pazury, rechoce nauka i czas przemyka daleko i hen gdzie strumyka woda umyka.

Chokebee - Zawiruje II
Gdzieś gdzieniegdzie: gdyby tak gdakał gadatliwy gruby gronostaj, czy czkałaby czarna czajka z czajnikiem czarodziejsko i czujnie: jak jakby i jeśli już jeszcze jedliby jadło, to także tygrys, tudzież tamto i tak owo, owalne, obłe, może możliwie martwe, mogłoby mieć modły marne - miłe, lecz ledwie leniwie larwalne, bo były bardzo biegłe bitew, gdzieś, gdzie czarodzieje czekają jak jeszcze tylko ten ów owad mierny, mdleje i ledwo lśniąc: biedak blednie.

Chokebee - Zawiruje
To nie kto, kto niegdyś nie klikał jak koty nie gdyba i gdyby nigdy nie wiedział co widział, co ktoś mu powiedział: jak komu nie komu lecz jemu i jej, to wiedziałby - jak to; że nigdy bez taktu i tak to, kto wiedział i widział co on tam powiedział, nie tak i tam i wtedy, lecz tu i teraz, razem jak jeden, on wie, że wiedzieć winny nikomu powiedzieć.